Тикет на денот е-Спорт (02.06.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште едно возбудливо коло во кое ќе ги дознаеме освојувачите на првите две позиции на CCT West Europe Series 4. Во прилог ви нудиме два меча од турнирот во CS:GO.

Illuminar Gaming – Ence Academy – 1 @ 1.72 во Bet365

Иако никој не очекуваше да ги види во ваква состојба, сепак Illuminar е пред елиминација од турнирот затоа што во првите две кола загуби од Sprout и Havu, иако може да кажеме дека двата порази беа несреќни затоа што Illuminar беше достоен противник. Ништо подобар не беше Ence, кој беше декласиран во првото коло од Young Ninjas, а потоа му парираше на Eyeballers за на крајот да загуби со 1-2. Еден тим ќе остане барем уште едно коло во лигата по овој меч, а ние сметаме дека тоа ќе биде Illuminar поради нивните настапи во изминатите две кола. Наш предлог е 1 со коефициент 1.72 во Bet365.

Havu – Young Ninjas – 2 @ 2.00 во 22Bet

Young Ninjas беше во одлична форма и имаше четири победи по ред, но вчера неочекувано загуби од Let us Cook и така испушти можност да заврши на врвот на табелата, но сè уште им останува битката за топ-8. Тие ќе се соочат против Havu, кој беше подобар од Illuminar, но потоа доживеа дебакл против Dynamo Eclot со 0-2. Иако Havu ги доби претходните три меѓусебни пресметки против Young Ninjas, сепак ние очекуваме триумф за нивниот ривал. Ние предлагаме 2 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.44

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*