Тикет на денот (петок, 02.06.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е викенд каде што ќе завршат сите лиги кои не завршија во минатиот. Наредната сабота е наменета за финалето на ЛШ, а потоа на терен ќе излезат репрезентациите во квалификациите за наредното ЕУРО. Ова  е нашиот предлог тикет за денес.

Сасуоло – Фиорентина – Т12+ @ 1.93 во Mozzart

Овој натпревар од последното коло на италијанската Серија А се игра пред сите останати, а тоа е поради финалето на конференциската лига. Фиорентина на 7-ми јуни ќе игра против Вест Хем, а победата може да им донесе европски трофеј како и учество во Лига Европа. Сасуоло овие обврски на Фиорентина може да ги искористи како шанса за да стават крај на лошата серија. Тие немаат победа на последните пет кола и паднаа на 13-то место и во зависност од исходот на овој натпревар може да се поместат или едно место понапред или поназад. Ние овде очекуваме домаќините да постигнат најмалку два погодоци и типуваме Т12+ со квота 1.93 во Mozzart.

Бари – Сидтирол – 1 @ 1.97 во 22Bet

Екипата на Сидтирол може да напише историја. Тимот кој минатата пролет влезе во Серија Б, сега има големи шанси за пласман во елитниот ранг од италијанскиот фудбал. Во плеј оф го елиминираа тимот на Реџина со минимална победа, а на ист начин славеа во првиот меч од ½ финалето против Бари. Бари беше подобар во текот на регуларниот дел од сезоната и на крај завршија на третото место и мораше во плеј оф бидејќи директен пласман изборија екипите на Фросиноне и Џенова. Овде ние очекуваме Бари да го надигра тимот на Сидтирол и да слават без поголеми проблеми. Коефициентот за 1 изнесува 1.97 во 22Bet.

Амиен – Лавал  – 2 @ 2.29 во Bet365

На програмата е последното коло од француската Лига 2, а најинтересна ќе биде борбата за вторто место, поточно за уште една карта за елитата. Авр е веќе во Лига 1, а вториот патник ќе биде Бордо или Мец. Во последното коло овие два тима влегуваат бодовно израмнети, но Мец им предност и подобар меѓусебен учинок. Ќе биде интересно и во битката за опстанок каде што се бори Лавал. Тие добија три од претходните четири натпревари, но треба да се каже дека сите тие победи беа на домашен терен, а на гости играат послабо. Единствена предност на овој натпревар им е тоа што нивниот ривал Амиен не е претерано заинтересиран за исходот бидејќи обезбедија опстанок. Ние типуваме 2 со квота 2.29 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.71

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*