Тикет на денот е-Спорт (01.06.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Второто коло на CCT West Europe Series #4 ни носи нови возбудувања, а во нашиот тикет од е-Спортот ќе ви понудиме два меча како „загревање“ за продолжениот викенд кој е пред нас.

Sprout – Portugal – 2 @ 2.75 во Bet365

Portugal славеше во првото коло со убедливи 2-0 против Eyeballers и го направи првиот чекор кон првото место на табелата, а следен предизвик ќе им биде Sprout, кој славеше во првиот меч со 2-1 против Illuminar Gaming. Екипата на Portugal е во одлична форма и има веќе четири победи по ред и делува дека некој може да ги запре, иако Sprout ќе се обиде да направи такво нешто во второто коло. Ниту Sprout не е за потценување бидејќи има три победи и еден пораз во претходните четири натпревари. Ние предлагаме 2 со коефициент 2.75 во Bet365.

Ex-Copenhagen Flames – Nexus – 2 @ 2.62 во 22Bet

Nexus делува како постабилна екипа, а тоа го покажа и во првото коло на турнирот во кое славеше со 2-1 против фаворитот Havu, додека ex-Copenhagen Flames имаше лесна задача против Looking4Org и го распарчи со 2-0. Ждрепката, сепак, посака овие два тима да се соочат и во второто коло на турнирот, а победникот ќе дојде на само еден триумф до освојување на едно од првите две места. Nexus на последните осум натпревари има дури седум победи, додека ex-Copenhagen Flames во истиот период доживеа три порази и славеше само четири пати. Наш предлог е 2 со квота 2.62 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3657.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*