Тикет на денот (четврток, 01.06.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

И денешната понуда ја одбележуваат натпревари од баражите во различни лиги, било за опстанок, било за влез во повисок ранг или пласман во европските купови. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Бреша – Косенца – 1 @ 2.00 во Mozzart

Бреша и Косенца го избегнаа директното испаѓање во Серија Б, но тука остана само едно испразнето место, па еден од овие два тима ќе мора да се пресели во третата лига. Косенца во првиот натпревар славеше со минимална победа, па сега Бреша има тешка задача да го надомести минусот и да оствари победа која ќе значи опстанок во Серија Б. Гостите играа доста слабо во текот на целата сезона, дури во последната ¼ успеаа да ги остават зад себе Перуџа, СПАЛ и Беневенто. Домаќините се фаворити на овој натпревар и очекуваме 1 со квота 2.00 во Mozzart.

Херенвен – Твенте – 2 @ 1.99 во 22Bet

Домаќините со добрите резултати во финишот од Ередивизијата успеаа да ја земат осмата позиција и да се пласираат во доигрувањето за Европа. Четири тима од Холандија се борат за едно место кое води во квалификациите за конференциската лига, па многу се прашуваат како тоа воопшто е примамливо за клубовите. Воглавно, Твенте беше многу подобропласаиран и заврши на 5-та позиција, а во последното коло успеаа да го победаат и Ајакс н домашен терен. Во плеј офот се играат два натпревари, па реваншот ќе биде за три дена. Овде веруваме дека Твенте ќе победи без поголеми проблеми и типуваме 2 со квота 1.99 во 22Bet.

Клуж – Крајова – 1 @ 1.82 во Bet365

Клуж не само да се „откажа“ од титулата во Романија, која ја освојуваше во претходните сезони, туку на крајот не беа ниту на второто место. Нов шампион на Романија е Фарул, додека вицешампионската титула ја освои екипата на Стеауа од Букурешт. Клуж беше трети, па ако сака да игра во конференциската лига, поточно во квалификациите ќе мора да биде подобар во еден натпревар  против Универзитатеа од Крајова. Овој тим играше во плеј аут и таму беа најуспешни, па стекнаа шанса да се борат за пласман за европските купови. Ние овде предвидуваме победа на домаќините и типуваме 1 со квота 1.82 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*