Натпревар со драстичен пад на коефициентот (27.05.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од кипарската Прва лига – група Чемпионшип кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:00 се сретнуваат првопласираниот тим на Арис и второпласираниот тим на АПОЕЛ.

Домаќините обезбедија пласман во квалификациите за ЛШ и со тоа ја исполнија својата цел, а исто така и гостите веќе следната сезона ќе ги гледаме во квалификациите за конфренциската лига.

АПОЕЛ – Арис Лимасол – 1 @ 2.12 во 22Bet

Почетната вредност за победа на АПОЕЛ беше 2.52, а во моментов бележи пад од скоро 16% и се плаќа со квота 2.12 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*