Натпревар со традиција (27.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Унион Берлин и Вердер Бремен.

Унион Берлин е на 4-то место со вкупно 59 бода и учинок од 17 победи, 8 реми и 8 порази.

Вердер Бремен е на 12-та позиција и досега имаат освоено 36 бода преку 10 победи, 6 реми и 17 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традициција, а тоа е дека на сите тие дуели победник е тимот на Унион Берлин, па се надеваме дека и денес ќе ја продолжат таа традиција.

Наш предлог

1 @ 1.51 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*