Тикет на денот е-Спорт (27.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Иако веруваме дека викендов главниот фокус ќе биде ставен на фудбалот затоа што завршуваат неколку првенства, сепак ние ви нудиме два меча од е-Спортот кои веруваме дека треба да се најдат во вашиот тикет.

Big – ex-Copenhagen Flames – 1 @ 1.33 во Bet365

Big дојде на турнирот со големи амбиции и намера да го освои турнирот, а така и почна, со убедлива победа против Corinthians (2-0), но потоа налета на Ecstatic и беше непријатно изненаден (0-2), па сега спас ќе бара во Lower Bracket каде што игра против ex-Copenhagen Flames, кој беше веднаш елиминиран од Upper Bracket, а потоа со многу мака го совлада Havu Gaming за да преживее барем едно коло на турнирот. Наш предлог е 1 со коефициент 1.33 во Bet365.

Bad News Eagles – Movistar Riders – 2 @ 2.00 во 22Bet

Проблемите во редовите на Bad News Eagles траат веќе некое време, односно од 14 мај, кога почна нивната лоша серија и од тогаш имаат само една победа и четири порази. За разлика од нив Movistar Riders има две победи на претходните три пресметки и доаѓа како благ фаворит во оваа пресметка. Победникот од овој меч оди во третото коло на Lower Bracket, додека поразениот ќе мора да си замине дома. Во прилог на Movistar му оди и тоа што славеше на претходните две меѓусебни средби. Ние предлагаме 2 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.66

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*