Тикет на денот е-Спорт (25.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

CCT North Europe Series 5 Closed Qualifier ни нуди два натпревари за денеска, кои се играат во рамки на групите А и Б.

KnasigT – Visu Gaming – 2 @ 1.83 во Bet365

За првпат во нашиот тикет денеска ќе следиме пресметка меѓу овие две екипи, кои не се популарни во светот на CS:GO, а тоа е логично со оглед на нивните катастрофални резултати. Visu Gaming на последните 10 меча има само две победи, додека KnasigT сè уште не го почувствувал вкусот на триумфот, па ќе се обиде денеска да го промени тоа. Иако звучи неверојатно, сепак победникот од овие два тима ќе има уште една шанса да избори четвртфинале на турнирот. Ние очекуваме тоа да биде Visu со оглед на нивното искуство, а ако се случи тоа, ќе ги чека дуел против Entropig кој ги прегази пред неколку дена. Ние предлагаме 2 со квота 1.83 во Bet365.

Ambush – Viperio – 1 @ 1.40 во 22Bet

За разлика од првиот предлог во нашиот тикет, вториот меч ќе биде навистина интересен поради квалитетот на екипите кои ќе се соочат, но и влогот кој го имаат, а тоа е место во нокаут-фазата. Ambush веќе еднаш го совлада Viperio со 2-1 на турнирот и беше на чекор до плејофот, но потоа загуби од Mouz NXT, додека за разлика од нив Viperio во живот го врати триумфот над idcgofast. Ќе има ли втора победа за Ambush или одмазда на Viperi, тоа ќе го дознаеме денеска од 16 часот, а наш предлог е 1 со коефициент 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.56

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*