Тикет на денот (четврток, 25.05.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Понудата за денес е составена од неколку заостанати натпревари и натпревари од националните купови. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Осасуна – Билбао – 1Х @ 1.55 во Mozzart

Тимот од Памплона стигна до големото финале во рамките на Купот на кралот, но имаа сериозна препрека, поточно се натпреваруваа со тимот на Реал. Засега останаа без Европа, но имаат уште некоја шанса за да стигнат преку Ла Лига. На три кола пред крајот заостнуваат три бода зад Атлетик Билбао, кој всушност им е денешен противник. Гостите се надеваат дека ќе останат на седмото место, последно кое води во Европа. Пред нив е Бетис со шест бода и веќе тешко може да се стигне. Овие два тима дефинитивно играат одлично кога е во прашање домашниот терен, па сметаме дека и денес ќе биде така. Наш предлог е 1Х со квота 1.55 во Mozzart.

Винтертур – Цирих – 1 @ 2.80 во 22Bet

Дебитантот во елитата на швајцарскито фудбал грчевит осе бори за да го избегне последното место и баражот за опстанок. Единствен ривал во таа борба им е Сион кој има од неодамна еден бод повеќе. Во преостанатите два натпревари Винтертур игра со Цирих на домашен терен и гостува кај новиот шампион Јанг Бојс, па овој натпревар за нив е најважен. Гостите играат доста лошо цела сезона, но посебно есента беше катастрофална. Делуваше дека ќе бидат на последните места, но сепак ја поправија формата и сега стигнаа до 8-та позиција. Винтертур мора да победи на овој натпревар или ќе останат без шанса за 9-та позиција. Наш предлог е 1 со квота 2.80 во 22Bet.

Акурејри – Викингур Рејкјавик – 2 @ 1.90 во Bet365

Исландската лига се игра со полна пареа и изиграни се осум натпревари, а тимот на Викингур има максимален учинок од изминатите осум кола и запишаа осум победи. Претходното првенство, Викингур заврши на третото место, па му претстојат квалификации за конфренциската лига. Во Европа ќе се натпреварува и Акурејри кој беше на второто место и се смета за едно од најпријатните изненадувања. Во двете претходни кола, домаќинтие дожвиеаа убедливи порази и тоа е доволен показател за лошата форма на овој тим. Викингур според нас е поквалитетен тим и веруваме дека ќе успеат на овој натпревар да ги земат трите бода. Наш предлог е 2 со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.25

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*