Тикет на денот е-Спорт (24.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

CCT 2023 Online Finals 1 ни нуди два натпревари во CS:GO во текот на денот, при што ќе ги дознаеме четвртфиналистите во Upper Bracket, но и екипите кои ќе го продолжат натпреварувањето во Lower Bracket.

Astralis Talent – Endpoint – 1 @ 1.72 во Bet365

Ова ќе биде меч за вистинско уживање во популарната видео-игра затоа што ќе се соочат едни од најдобрите тимови. Astralis има дури девет победи по ред, а воопшто не е лош ниту Endpoint кој славеше на осум од претходните 10 натпревари во сите конкуренции. Astralis ќе се обиде да ја искористи добрата форма и да се пласира во следното коло од нокаут-фазата, иако тоа ќе биде пеколно тешко, но ние сметаме дека имаат доволно квалитет по „полесниот“ пат да најдат начин како да стигнат до завршницата. Наш предлог е 1 со коефициент 1.72 во Bet365.

Into The Breach – Aurora – 2 @ 1.83 во 22Bet

Уште еден неизвесен дуел нè чека денеска, а во истиот ќе се пресметаат Into The Breach и Aurora при што победникот ќе обезбеди место во четвртфиналето. Во меѓусебни пресметки резултатот е 1-1, но Aurora ќе биде наш фаворит денеска бидејќи блескаше против Anonymo Esports пред два дена и го уништи со 2-0, додека во исто време Into The Breach славеше против eMasters, но таму беше видлива разликата во класите. Ние предлагаме 2 со квота 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*