Тикет на денот (среда, 24.05.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Веќе влегуваме во фото финиш во скоро сите европски лиги, освен во скандинавските. Многу е веќе јасно, а сите дилеми ќе бидат решени наредниот викенд. Денешната понуда е солидна, а ова е нашиот предлог тикет за денес.

Брајтон – Манчестер Сити – 4+ @ 2.37 во Mozzart

Двата тима го направија тоа што сакаа дури два меча пред крајот на сезоната во Премиер лига. Ова е заостанат натпревар од 32-то коло, а комплетното коло се игра за време на викендот. Брајтон е сигурно во Лига Европа, а и најверојатно ќе завршат на шестото место, доколку не ја надоместат предноста од пет бода во однос на Ливерпул. Би било фантастично да завршат петти, но тоа не е толку реално бидејќи им требаат две победи, а Ливерпул треба да биде поразен во последното коло. Манчестер Сити ја зеде титулата во Англија, а ќе се обидат да станат и европски шампиони бидејќи се во финалето на ЛШ каде што ќе се натпреваруваат со Интер. Овде очекуваме голеада и типуваме 4+ со квота 2.37 во Mozzart.

Елче – Севиља – 2 @ 1.89 во 22Bet

Андалузијците мечот на сезоната ќе го изиграат во последниот ден од мај против Рома во рамките на финалето против Рома. Тој натпревар не е само за трофеј, туку и за пласман во ЛШ за наредната есен, што ниту Севиља, а ниту Рома не можат да го остварат преку домашното првенство. Пред  финалето, Севиља игра два натпревари во Ла Лига, прво против Елче, а потоа и против Реал, но секако натпреварот против Рома е најважен. Елче веќе оддамна е во Сегунда, но од моментот кога официјално беа елиминирани играат многу подобро, можеби затоа што немаат никакво оптеретување. Наш предлог за овој натпревар е  со квота 1.89 во 22Bet.

Злин – Острава – 1 @ 2.17 во Bet365

Домаќините на две кола пред крајот на плеј аутот се во тешка позиција. Се наоѓаат на последното место и им се заканува преселба во понизок ранг каде што директно испаѓа само последнопласираниот тим. Сепак, не е се изгубено бидејќи двата тима пред нив имаат само бод повеќе. Острава е многу поквалитетен тим од Злин, но дефинитивно се без мотив на овој натпревар. Тие се лидери во плеј аут групата и немаат никакви шанси за елиминација, па затоа сметаме дека домаќините може да направат притисок кој нема да го издражт гостите. Ние овде се одлучивме да типуваме 1 со квота 2.17 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.72

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*