Тикет на денот е-Спорт (21.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од е-Спортот ни доаѓаат два меча од Valorant, а турнирот кој ќе го следиме е VALORANT Challengers East: Surge – Split 2 – Regular Season.

NOM eSports – B8 eSports – 2 @ 1.66 во Bet365

Во последното коло од турнирот нема да се променат многу работи, освен тоа што NOM и B8 може да си ги заменат местата на табелата. NOM се наоѓа на седмата позиција со 20 бодови, односно еден триумф повеќе од B8 и тоа е охрабрувачки за „гостинскиот“ тим. B8 досега двапати славеше убедливо против NOM со 13-3 и 13-5, па заслужено ќе биде фаворит и во овој дуел. Наш предлог е 2 со квота 1.66 во Bet365.

Enterprise Esports – Zero Tenacity – 1 @ 1.44 во 22Bet

Enterprise ќе се бори против Zero Tenacity за четвртото место на табелата, а победникот ќе има можност да заврши на повисоко скалило од ривалот. Влогот е голем за двете екипи, но Enterprise делува како тим кој е поквалитетен и ќе заврши на подобро место на табелата. Тоа го покажа на последните два меча во кои славеше против Anonymo и B8, а исто така ги доби и последните три пресметки против Zero Tenacity. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*