Натпревар со традиција (21.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Аугсбург и Дортмунд.

Аугсбург е на 13-то место со вкупно 34 бода и учинок од 9 победи, 7 реми и 16 порази.

Дортмунд е на 2-та позиција и досега имаат освоено 67 бода преку 21 победа, 4 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат со голови, поточно на сите тие натпревари се постигнува по најмалку еден погодок на двете страни, па веруваме дека и денес може да биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.58 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*