Натпревар со драстичен пад на коефициентот (19.05.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 18:10 во австриската втора лига се сретнуваат екипите на Амштетен и Австрија АМ.

Домаќините се наоѓаат на горниот дел на табелата, но немаат шанси за пласман во елитата, па ќе мора да се задоволат само со навремен опстанок. Гостите од друга страна бараат шанса за спас и се на последното место, но математички се уште имаат можност да останат тука.

Амштетен – Австрија АМ – 2 @ 3.10 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Австрија АМ беше 3.80, а во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 3.10 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*