Бундеслига 33-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Во германската најелитна фудбалска лига – Бундеслига стигнавме до претпоследното коло. Се уште шампионската титула не е решена, а исто така не се познати ниту екипите кои ќе бидат елиминирани. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новата рунда во Германија.

Фрајбург – Волфсбург – ГГ

Колото започнува со натпреварот помеѓу Фрајбург и Волфсбург. Домаќинтие се на 5-та позиција и не можат да бидат симнати оттаму, евентуално се што може за нив да се случи е да го подобрат пласманот и да стигнат до позиците за ЛШ што е тешка мисија. Волфсбург е на 6-та позиција и конкуренцијата за тоа место е огромна. Овде ние очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ со квота 1.62 во Mozzart.

Херта – Бохум – 2

Херта е на последното место на табелата и тие математички се уште имаат шанси да стигнат до плеј аут позицијата, но реалните шанси се минимални, па скоро и да ги нема, па затоа ќе си земиме за право да констатираме дека овој тим е новиот член на Цвајт. Бохум од друга страна е веднаш над опасната зона и веруваме дека ќе дадат се од себе за да се спасат. Наш предлог е 2 со квота 3.20 во Bet365.

Хофенхајм – Унион Берлин – ГГ

Хофенхајм е во доста лоша форма, а најдобар доказ за тоа ни се резултатите од последните пет натпревари каде што овој тим запиша само една победа и е веднаш над црвената зона. За противник го имаат одличниот Унион Берлин кој не го издржа притисокот на врвот на табелата, па сега се борат за пласман во ЛШ. Како и да е, бодовите им се потребни на двете екипи и веруваме дека ќе гледаме натпревар со притисок. Наш предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Шалке – Ајнтрахт – 1Х

Шалке е на плеј аут позицијата и тоа единствена позиција која може да им донесе спас преку доигрувањето, а со оглед на резултатите од последните неколку кола може да кажеме дека и тоа им е заслужено. Ајнтрахт после подолг период запиша победа во последното коло против Мајнц и сега повторно има шанси за Европа. Сепак Шалке сметаме дека ќе останат непоразени и типуваме 1Х со квота 1.67 во 20Bet.

Вердер – Келн – 3+

На Вердер им треба малку за да бидат 100% математички сигурни во опстанокот. Се наоѓаат на 12-та позиција, па сметаме дека нема да ја прокоцкаат предноста која ја имаат во однос на најзагрозените екипи. Келн некако доцна влезе во серија на добри резултати, п немаат шанси ниту за горе, а ниту за долу. Очекуваме релаксиран натпревар и најмалку 3 погодоци. Коефициентот за 3+ во Mozzart изнесува 1.67.

Баерн Минхен – Лајпциг – 1

Баерн Минхен е во блага предност и во моментов е на лидерското место, а се што треба до крајот е да ги земат двата натпревари бидејќи предноста им е само еден бод. Овој пат имаат тежок противник, поточно на Алијанц патува тимот на Лајпциг. Гостите ќе мора да се задоволат само со пласман во ЛШ и веруваме дека со тој учинок ќе бидат задоволни. Ние овде веруваме дека Баерн ќе победи и типуваме 1 со квота 1.50 во Bet365.

Мајнц – Штутгарт – Х2

Мајнц на овој натпревар влегува со катастрофално расположение. Имено, тие запишаа три последователни порази и ја презедоа позицијата на средината на табелата. Овој пат за противник го имаат тимот на Штутгарт кој се уште се бори за опстанок во друштвото со најдобрите. За Швабите ова е доста важен натпревар и веруваме дека ќе дадат се од себе за да останат непоразени. Типуваме Х2 со квота 1.53 во 22Bet.

Аугсбург – Дортмунд – 2

Аугсбург е во предност од 4 бода во однос на најзгорените екипи, а искрено веруваме дека нема да направат „глупост“ и да ги прокоцкаат. Денес тие имаат тежок противник, поточно ќе се натпреваруваат со Дортмунд, тимот кој е во трка за титула. За милионерите се уште има надеж, но до крајот мора да ги победат двата дуели и да се надеваат на кикс на Баерн Минхен. Наш предлог е 2 со квота 1.45 во 20Bet.

Леверкузен – Менхенгладбах – 1

За крај на колото имаме натпревар каде што Фармацевтите ќе го дочекаат тимот на Менхенгладбах. Леверкузен има очајна потреба од бодови за да обезбедат пласман во конференциската лига, додека за Менхенгладбах оваа сезона е завршена и тие немаат шанса ниту за горе, а ниту за долу. Домаќините мора да победат и типуваме 1 со квота 1.50 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*