Тикет на денот е-Спорт (17.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Како за промена денеска решивме да ги израдуваме љубителите на Dota 2, па затоа ќе ги следиме натпреварите на DPC WEU 2023 Tour 3: Division I кој почна завчера.

Tundra Esports – Entity – 1 @ 1.53 во Bet365

Tundra се надева на победнички почеток на турнирот, а како прв ривал го има Entity кој во минатото знаеше да ги изненади и најдобрите, но веќе еден месец се соочува со сериозна криза и запиша само еден триумф. Интересно е тоа што Entity води со 3-2 во меѓусебни средби против Tundra, но тоа не мора ништо да значи.Sneyking, skiter, Nine, 33 и македонскиот е-спорт играч Saksa се наши фаворити за денеска и затоа ви нудиме 1 со квота 1.53 во Bet365.

OG – Quest Esports – 1 @ 1.60 во 22Bet

Поранешниот освојувач на најголемото натпреварување во популарната видео-игра „The International“ е во лоша форма бидејќи на претходните три меча загуби од Tundra, Evil Geniuses и Gaimin Gladiators. Сепак, Chuvash, bzm, DM, Yuragi и Aramis мора да се вратат на победнички патеки ако сакаат да останат во трка за врвот на табелата, а против себе ќе го имаат екс-играчот на OG, ATF, како и неговите колеги Omar, No!ob, part one и Naïve. Ние очекуваме враќање на победнички патеки од страна на OG, а ова е идеална шанса за такво нешто. Наш предлог е 1 со коефициент 1.60 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*