Тикет на денот (среда, 17.05.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Вечер ќе го добиеме и вториот финалист во ЛШ. Дали тоа ќе биде Сити или Реал Мадрид ќе дознаеме после натпреварот на Етихад. Покрај тоа, понудата е доста слаба, но сепак успеавме да составиме тикет. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Миделсброу – Ковентри – 1 @ 1.90 во Mozzart

На стадионот Риверсајд, Миделсброу го дочекува Ковентри, а во првите 90 минути во Ковентри немаше голови, поточно никој нема предност. Можеби домаќините се во блага предност бидејќи играат пред своите фанови, а и беа во подобар пласман во текот на регуларната сезона. Завршија н 4-то место, додека Ковентри беше 5-ти. Тоа што е посебно интересно е дека овие два тима се сретнаа и во последното коло од регуларниот дел, а тогаш резултатот им беше поважен на Ковентри бидејќи не беа сигурни во пласманот од плеј офот. Делува дека на овој натпревар Миделсброу е посериозен и позаинтересиран за Премиер лига, па типуваме 1 со квота 1.90 во Mozzart.

Војводина – Чукарички – 1Х&0-2 @ 2.30 во 22Bet

Овие две екипи наредната есен ќе играат во Европа, а големи се шансите да завршат и во групната фаза. Тоа е доста реално за Чукрички кој се бори за второто место и има прилика да игра во квлификациите за ЛШ, а со тоа би им бил гарантиран палсманот во Лига Европа. Војводина е на 5-то место, а ако не го освои Купот на Србија, најверојатно ќе мора во квалификациите за конфренцискта лига. Шансите за двете екипи се скоро еднакви, но делува дека Војводина поради домашниот терен има предност. Ние се одлучивме да типуваме 1Х&0-2 гола со квота 2.30 во 22Bet.

Карагумрук – Адана Демирспор – 2 @ 2.15 во Bet365

Мора да признаеме дека двата тима се пријатно изненадување во турската Супер лига, но Адана ги надмина сите очекувања. Овој тим е на 4-то место со 61 бод и имаат седум помалку од Фенер и Бешикташ, но и еден натпревар помалку, па разликата може да се сведи на четири бода. Сега Адана е во серија од пет победи и планираат да продолжат со тоа темпо. Карагумрук е на средината на табелата и оваа екипа може да се помести за неколку места понапред, но е невозможно да се избори за Европа. Ние сметаме дека гостите ќе ја продолжат добитната серија и типуваме 2 со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*