Тикет на денот е-Спорт (15.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Натпреварите кои ќе ги следиме во четвртото коло на BLAST Paris Major 2023 почнуваат вечерва по 19.30 часот и така имате доволно време да размислите дали ова е вистинскиот тикет за вас.

Apeks – GamerLegion – 2 @ 2.10 во Bet365

GamerLegion мора да победи во денешниот меч против Apeks ако сака да обезбеди четвртфинале на турнирот. Овие тимови се познаваат многу добро затоа што досега одиграа дури шест натпревари, при што имаат по три победи. GamerLegion во изминатиот период врза два триумфи по ред, и тоа против Fnatic и 9Ine, па ќе ја има фаворитската улога против Apeks. Иако Apeks имаше добар старт против Into The Breach, сепак во следниот меч беше изненаден од Heroic, по што го реши Bad News Eagles за да се врати во пол-позиција за плејофот. Наш предлог е 2 со квота 2.10 во Bet365.

Team Liquid – Into The Breach – 1 @ 1.30 во 22Bet

Team Liquid со победите против Navi и 9Ine заслужи да се бори за четвртфинале на турнирот, но против себе има незгоден ривал, односно ќе се соочи против Into The Breach кој беше подобар од Faze Clan и Ence. Овие екипи за првпат ќе се соочат во историјата, а победникот од нив ќе обезбеди место меѓу најдобрите осум тима на турнирот. Со оглед на тоа дека Team Liquid играше со поквалитетни противници во изминатиот период, за разлика од Into The Breach, ние предлагаме 1 со коефициент 1.30 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.73

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*