Тикет на денот е-Спорт (14.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ги следиме настапите на најлошите екипи на BLAST Paris Major 2023, а две од нив ќе испаднат по денешните дуели.

9INE – Faze Clan – 2 @ 1.35 во 22Bet

Двете екипи ќе мора да бидат внимателни во оваа средба затоа што пораз значи елиминација од турнирот, а никој не сака да испадне, па затоа очекуваме големо надмудрување во средбата. 9Ine е во сериозна криза и загуби од Astralis, Team Liquid и GamerLegion, додека Faze загуби од Heroic и Into The Breach, но на последниот меч покажаа дека имаат капацитет за опстанок, но немаа доволно среќа. Ние предлагаме 2 со квота 1.35 во 22Bet.

Furia – G2 Esports – 1 @ 3.50 во Bet365

Ситуацијата кај Furia е алармантна со оглед на тоа дека екипата запиша четири порази на последните четири натпревари, па денеска мора нешто да се промени за да се спаси настапот на турнирот. Ниту нивниот ривал не е во најдобра форма, затоа што по победничката серија влезе во мини-криза и загуби од Bad News Eagles и Vitality. Во прилог на Furia ѝ оди тоа што води со 4-1 во меѓусебни средби. Наш предлог е 1 со коефициент 3.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.72

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*