Тикет на денот (понеделник, 15.05.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е слаба, но некако најмногу тикетите се добитни на такви денови. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Мартиг – Нанси – 1 @ 2.20 во Mozzart

Мартиг е е тим кој како што стојат работите засега ќе игра втора лига во наредната сезона. Овој тим е прв на табелата во Лига 2 со ист број бодови како уште Конкрен и Данкерк. Не смее да се отпише ниту екипата на Ред Стар, додека делува дека е касно за Версај бидејќи останаа само две кола. Нанси е прв над цртата и има шанса да избори опстанок, бидејќи после овој натпревар се сретнуваат со два послаби ривали. Веруваме дека Мартиг на овој натпревар ќе успее да ги земе трите бода и типуваме 1 со квота 2.20 во Mozzart.

Рандерс – Виборг – 2 @ 2.45 во 22Bet

Можеби никој не очекуваше дека во плејофот од данската Супер лига ќе играат Виборг и Рандерс, особено помеѓу шесте најдобри екипи каде што место немаше за Митиланд или Силкеборг. Сепак, тие потполно заслужено се наоѓаат во плеј оф, а посебно тоа се однесува на Виборг кој со победа над Нордсјеланд се вклучи во борбата за титула. Домаќините ќе завршат на 5-то или 6-то место, па немаат преголем мотив за останатите натпревари. Виборг се уште има шанси да стигне до конференциската лига, но треба да победува и да се надева на кикс на Архус. Очекуваме на овој натпревар гостите да победат и типуваме 2 со квота 2.45 во 22Bet.

Бетис – Рајо Валекано – 1 @ 1.94 во Bet365

Фановите на Бетис се надеваа дека нивниот клуб може да стигне до ЛШ оваа година, меѓутоа Андалузијците попуштија во вториот дел од сезоната и сега се обидуваат да изборат пласман барем за Лига Европа. Имаа одлични настапи во претходните сезони во Европа и би било вистинска штета да не го искористат добриот коефициент кој го имаат. Во моментов се на 6-то место и тоа е последната позиција која води во второто европско натпреварување – Лига Европа. Рајо Валекано ја исполни својата цел и опстанаа во лигата, а често знаат да изиграат фантастично против некои големи фаворити. Како и да е, овде Бетис би требало да ги земе трите бода, а наш предлог е 1 со квота 1.94 вo Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.46

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*