Тикет на денот е-Спорт (13.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од е-Спортот ни доаѓа турнирот BLAST Paris Major 2023 во CS:GO, каде што ќе следиме два меча.

Heroic – Faze Clan – 2 @ 1.90 во Bet365

Heroic беше во одлична форма и имаше четири победи по ред, откако ги совлада The Mongols, NiP, Furia, Navi, но потоа налета на незгодниот Vitality и загуби со 0-2. За разлика од нив Faze Clan игра променливо и има само три победи на претходните пет средби во сите конкуренции. Овој натпревар е важен за двата тима со оглед на тоа дека победникот ќе има успешен старт на втората фаза од турнирот и така ќе биде чекор поблиску до четвртфинале. Faze Clan води во меѓусебни средби со 3-2, па наш предлог за дуелот е 2 со коефициент 1.90 во Bet365.

Team Vitality – G2 Esports – 1 @ 1.80 во 22Bet

Vitality е апсолутен фаворит во мечот против G2 Esports затоа што има дури девет победи на претходните 10 дуели во сите конкуренции, додека нивните ривали беа за нијанса полоши во изминатиот период. Едно е сигурно, а тоа е дека ќе биде интересен меч за сите љубители на CS:GO. Vitality води со 3-2 во меѓусебни средби, а посебно важен за нас е нивниот последен меч кој се одигра на 14 април, односно пред речиси еден месец кога Vitality беше доминантен и славеше со 2-0. Ние предлагаме 1 со квота 1.80 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.42

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*