ТИП НА ДЕНОТ (13.05.2023, 20:45) ИНТЕР – САСУОЛО

Тип на денот
Тип на денот

Денес има богата понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Интер и Сасуоло.

Интер се наоѓа на 4-то место на табелата, но со победа на овој меч има шанса за скок на табелата, а главната цел на „нероаѕурите“ е пласман во Топ 4. Од друга страна Сасуоло веќе ја исполни целта и за нив овој меч нема резултатско значење.

Интер во одлична форма

Интер влезе во добра форма кога беше најпотребно и на последните неколку натпревари покажа дека е еде од фаворитите за пласман во Топ 4. Моментално се наоѓа на четвртото место на табелата, но конкуренцијата е огромна, па нема право на кикс на овој меч. Тимот на Инзаги секако дека ќе оди на победа во овој меч и со тоа значително ќе се доближи до целта. Со киксот на Лацио сега Интер има шанса да се искачи на третото место на табелата, па тоа сигурно е мотив плус. Атмосферата во тимот е одлична после победата над Милан во полуфиналето од Лигата на шампиони и победата над Рома. Сепак, „нероаѕурите“ со мислите се на реваншот од ЛШ, па Инзаги може да одмара некои од првотимците. Во секој случај „нероаѕрите“ се големи фаворити на овој меч и се друго освен победа ќе биде големо изненадување.

Сасуоло ја оствари целта

Сасуоло веќе ја оствари целта и избори опастанок во Лигата, па за нив овој меч нема резултатско значење. Сепак, Ссауоло ќе биде сигурно многу мотивиран и ќе сака да освои бодови против големиот фаворит на нивниот стадион. Сасуоло често знае да изненади против фаворитите, особено кога игра растеретено и без притисок, но на ова гостување по традиција игра лошо. Сасуоло против Интер ги запишувал најтешките порази дури и кога бил со многу поголем квалитет и во подобра форма. Сигурно посебе мотив за да се истакни ќе има Фратези, кој е мета на Интер и посебно ќе биде следен на овој меч. Сасуоло игра без притисок, но и непредвидливо во последно време, па на последните пет меча има два порази, две победи и едно реми.

Очекување

Интер е апсолутен фаворит на овој меч и се друго освен победа на „нероаѕурите“ ќе биде големо изенадување, а ние очекуваме натпревар со многу голови.

ТИП:

Интер – Сасуоло – 3+ @ 1.60 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*