Тикет на денот е-Спорт (12.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Од стратегии и акциони видео-игри се селиме на фудбал со автомобили, односно RLCS 2022-23 – Spring: Europe Regional 1 – Spring Open.

PSG Tundra – Suhhh – 1 @ 1.44 во Bet365

PSG Tundra сака да има успешен почеток во RLCS, а како прв ривал го има Suhhh во осминафиналето на споменатиот турнир. Suhhh славеше три пати на последните пет натпревари, и против Solary (два пати) и SK Gaming. Веќе се познати и нивните слабости затоа што доживеаа порази од Karmine Corp и German Amigos, па затоа за нас фаворит ќе биде PSG Tundra кој има амбициозен состав со желба за многу успеси. Наш предлог е 1 со коефициент 1.44 во Bet365.

Team BDS – Williams Resolve – 2 @ 2.60 во 22Bet

Williams Resolve е во голема криза затоа што загуби на четири од претходните пет меча, а црната серија ја запре против Two and a Half Man пред пет дена (3-1). За разлика од нив Team BDS делува како постабилен тим кој славеше двапати на претходните три меча, односно беше подобар од Moist Esports и Tundra Esports, а загуби од Karmine Corp (1-4) и токму овој пораз сметаме дека ја разниша самодовербата кај нив. Во меѓусебни дуели води Williams, па затоа ви предлагаме 2 со квота 2.60 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.74

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*