Тикет на денот (петок, 12.05.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште неколку викенди и завршува оваа возбудлива фудбалска сезона. Ќе ни останат Скандинавците и Јужноамериканците, додека да започне почетокот на европските квалификации. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лацио – Лече – 1 @ 1.75 во Mozzart

Римјаните во последните четири натпревари во Серија А беа поразени три пати и од пласман во ЛШ, дојдоа да зависат од секој бод до крајот на сезоната. Лацио моментално е на третото место и има само три бода повеќе од петтопласираниот Милан. До завршувањето на сезоната ќе се сретнат и со Удинезе и Емполи на гости, како и Кремонезе на домашен терен. Тоа делува како лош распоред, но ниту еден натпревар во Италија не е лесен. Нема да биде ниту овој со Лече, тимот кој победи само еднаш во претходните 11 натпревари и го загрози својот опстанок. Сепак Римјаните немаат многу право на избор и мора да победат. Типуваме 1 со квота 1.75 во Mozzart.

Tвенте – Нец – 1&2+ @ 1.68 во 22Bet

Три кола пред крајот на холандската Ередивизија, Твенте има некоја мала шанса да избори палсман во конференциската лига. Заостануваат шест бода зад четвртопласираниот АЗ и тешко е да се очекува да ги освојат сите бодови, а екипата на Алкмар да изгуби барем два пати. Сепак, шанса постои и преку плеј оф каде што ќе се натпреваруваат тимовите од 5 до 8 место. Тоа осмо место го пикира и екипата на Нец кој всушност им е денешен противник на Твенте. Домаќините се без пораз на последните осум натпревари, а на последните два натпревари дадоа по три гола. Овде ние типуваме 1&2+ со квота 1.68 во 22Bet.

Хелсингор – Хвидовре – 2 @ 1.80 во Bet365

Ова е натпревар од плеј офот на данската втора лига. За пласман во Супер лигата се борат шест тимови, но четири кола пред крајот реални шанси имаат три тима. Во најдобра позиција е Веље, додека Хвидовре има предност од четири бода во однос на третопласираниот тим на Сондерјиск. Сепак, Хвидовре одлучуваат сами за својата судбина и ако победат на сите три натпревари не зависат од резултатите на своите конкуренти. Веруваме дека тоа ќе го направат на гостувањето кај Хелсингор и типуваме 2 со квота 1.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*