Ла Лига 34-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Минатиот викенд имавме пауза во Ла Лига поради финалето од купот на Кралот, па овој викенд продолжуваме со 34-та рунда. До крајот останаа уште три кола. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новата рунда.

Мајорка – Кадиз – 1

Мајорка е на средината на табелата и веруваме дека нема да имаат никаков проблем со опстанокот. Во нешто полоша ситуација е тимот на Кадиз и има само еден бод повеќе од екипата на Хетафе која всушност е дел од црвената зона. Овде веруваме дека Мајорка ќе ја икосристи лошата форма на Кадиз и ќе победи. Наш предлог е 1 со квота 2.05 во Mozzart.

Сосиедад – Жирона – 1

Сосиедад е на 4-то место и без поголеми проблеми би требало овој тим да заврши тука. Очекуваме да продолжат со добрите игри и следнта сезона да ги гледаме во најелитното фудбалско натпреварување – Лига на шампиони. Жирона некако касно влезе во добра форма и заостанува 5 бода зад Бетис, тимот кој е на позицијата за пласман во конференциската лига. Овде очекуваме Сосиедад да земе нови три бода и типуваме 1 со квота 1.62 во Bet365.

Осасуна – Алмерија – Х2

Oсасуна имаше можност да земе трофеј во минатиот викенд бидејќи се натпреваруваа со Реал Мадрид во рамките на шпанскиот Куп. За жал беа поразени и останаа со празни раце. Денешен противник им е Алмерија, тимот кој се уште нема обезбедено опстанок во елитата за следната сезона. Веруваме дека на овој натпревар гостите ќе останат непоразени и типуваме Х2 со квота 1.73 во 22Bet.

Виљареал – Атлетик Билбао – 1

Виљареал е во одлична форма и на последните три натпревари нема пораз, поточно во тој временски период запишаа две победи и едно реми, па се наоѓаат на 5-та позиција на табелата. Атлетик Билбао се оддалечи од зоната за Европа благодарение на трите неуспеси во последните три кола. Сметаме дека Виљареал може да ги земе трите бода на овој натпревар и типуваме 1 со квота 2.10 во 20Bet.

Реал Мадрид – Хетафе – Х2

Реал Мадрид во минатиот викенд го освои Купот на кралот, а исто така изиграа добро против Манчестер Сити во рамките на ЛШ, па на овој натпревар влегуваат со одлично расположение. Хетафе од друга страна е се уште во трка за опстанок, па веруваме дека ќе дадат се од себе за да останат непоразени. Tипуваме Х2 со квота 2.38 во Mozzart.

Селта – Валенсија – 2

Селта е во многу лоша форма и на последните пет натпревари имаат само една победа. Во моментов имаат добра предност и не веруваме дека ќе ја прокоцкаат до крајот на сезоната. Валенсија од друга страна се се уште загрозени и мора да победат на овој натпревар ако сакаат опстанок. Наш предлог е 2 со квота 3.20 во Bet365.

Елче – Атлетико Мадрид – 2

Елче заврши оваа сезона и официјално се новите членови на Сегунда, па им посакувам брз повраток. За противник во ова коло го имаат тимот на Атлетико Мадрид. Јорганџиите играат фантастично во последно време и веруваме дека така и ќе продолжат. Атлетико е фаворит на овој дуел и очекуваме лесна победа за нив. Коефициентот за 2 во 22Bet изнесува 1.38.

Ваљадолид – Севиља – 2

Од една поприлично мирна ситуација, Ваљадолид дојде во позиција да се плаши за опстанокот во Ла Лига и во овој момент се наоѓаат на 16-то место со само еден бод повеќе од најзагрозените екипи. За противник го имаат тимот на Севиља кој игра фантастично во вториот дел од сезоната и сега имаат три бода помалку од седмата позиција. Познато е дека таа позиција на крајот носи пласман во конференциската лига. Овде очекуваме да победат гостите, а коефициентот за 2 во 20Bet изнесува 3.10.

Еспањол – Барселона – 1Х

Дерби натпреварот на колото се игра во Каталонија каде што силата ќе ја мерат екипите на Еспањол и Барселона. Еспањол е во многу тешка ситуација и се на 19-то место со 3 бода помалку во однос на тимовите кои се на сигурно. Барса е на прагот за титулата во домашното првенство и многу лесно може да се случи тоа после овој натпревар. Наш предлог е 1Х со квота 2.14 во Mozzart.

Бетис – Рајо Валекано – ГГ

Последниот натпревар од 34-то коло на најквалитетниот ранг од шпанскиот фудбал се игра на Бенито Виљамарин каде што Бетис ќе го дочека тимот на Рајо Валекано. Андалужаните во моментов се на шестото место на табеалта и на крајот на првенството оваа позиција носи пласман во Лига Европа. Во гости им доаѓа Рајо валекано кој моментално е на одличната 9-та позиција на табелата. Овде очекуваме натпревар со најмалку по еден погодок на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.95 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*