Тикет на денот (сабота, 13.05.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште малку вакви денови останаа до крајот на сезоната. Првенствата влегуваат во завршница, па се надеваме дека овој ден ќе го искористиме правилно. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Манчестер Јунајтед – Волвс – 1/1 @ 1.88 во Mozzart

Манчестер делува како да влезе во криза. Во моментов се на 4-та позиција, а зад себе имаат два порази кои дојдоа во многу погрешно време. Сепак е позитивно се уште што се на позиција која води во ЛШ, па доколку завршат тука ќе бидат комплетно задволни. Волвс од друга страна е на втората половина на табелата и имаат солидна предност во однос на најзагрозените екипи во Премиер лига. Веруваме дека Манчестер Јунајтед ќе доминира на овој натпревар и очекуваме лесна победа за нив. Коефициентот за 1/1 во Mozzart изнесува 1.88.

Волфсбург – Хофенхајм – ГГ3+ @ 1.85 во 22Bet

Волфсбург се уште се борат за пласман во Европа. Најреално за нив се квалификациите во европската конференциската лига,  a зад себе имаат солидни резултати и доколку излезат во Европа за нив тоа ќе биде полн погодок. Хофенхајм е веднаш над црвената зона и немаат сигурен опстанок, но се на вистински пат да го остварат  тоа. Двете екипи имаат потреба од бодови, па очекуваме ефикасен натпревар. Наш предлог е ГГ3+ со квотта 1.85 во 22Bet.

Реал Сосиедад – Жирона – 1 @ 1.62 во 20Bet

Како што изминува времето  така тимот на Реал Сосиедад е се поблиску до пласман во најелитното фудбалско натпреварување Лига на шампиони. Во моментов се на 4-та позиција со одлична предност во однос на Виљареал, а мора да признеме дека се и во одлична форма. Жирона е најнепредвидливиот тим во Ла Лига. Можат да победат многу посилни екипите, а да бидат поразени од доста послаби. Сепак овде ние сметаме дека Сосиедад нема да направи кикс и дека ќе победи без поголеми проблеми. Типуваме 1 со квота 1.62 во 20Bet.

Салернитана – Аталанта – 2 @ 1.67 во Bet365

Салернитана има само една победа во последните пет дуели, па овој натпревар и не го дочекува со некое добро расположение. Сепак тие немаат загрозен опстанок, а со тој факт и ја исполнуваат својата примарна цел која беше и следната сезона да се дел од италијанската елита. Аталанта направи кикс во минатото коло и беа поразени од Јувентус, па со тоа заостанаа во борбата за Европа, но до крајот имаат можност да се оправдаат за таа грешка. Овој натпревар е идеална шанса за Аталанта да земе три бода, па типуваме 2 со квота 1.67 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*