Бундеслига 32-ро коло: Најава, анализа и предлог типови

Три кол до крајот на германската елитна лига – Бундеслига. Борбата за титула и опстанок е се уште огромна, па предвидуваме интересна завршница. Ова е нашта најава, анализа и предлог типови за новата рунда во Германија.

Келн – Херта – Х2

Првиот натпревар од ова коло ќе се игра во Келн каде што ќе се сретнат исто имената екипа и Херта. Домаќините обезбедија опстанок во елитата, па и следната сезона ќе бидат дел од елитата. Херта од друга страна е на последното место и очекуваме голема борба за опстанок. Во последниот натпревар зпаишаа победа и ги зголемија шансите за опстанок. Овде очекуваме да не бидат поразени и типуваме Х2 со квота 2.01 во Mozzart.

Баерн – Шалке – 1/1

Екиапта на Баерн Минхен нема право на кикс до самиот крај на сезоната. Се наоѓаат на лидерската позиција и имаат еден бод предност во однос на Дортмунд кој им е сериозна закана за пехарот оваа година. Гостите врзаа неколку добри натпревари во последно време и се ндвор од зонта за елиминација, но далеку се од сигурен опстанок. Домаќините очекуваме да доминираат и предлагаме 1/1 со квота 1.44 во Bet365.

Бохум – Аугсбург – ГГ

Овде имаме дуел на две екипи кои доаѓаат од вториот дел на табелата. Бохум е на претпоследната позиција и зад себе има катастрофални резултати, а важат и за едни од поголемите фаворити за елиминација. Аугсбург е во поповолна ситуација, но треба да соберат уште бодови за да бидат на сигурно. Очекувме ефикасен дуел и најмалку по еден погодок на двете страни. Коефициентот за ГГ изнесува 1.62 во 22Bet.

Ајнтрахт – Мајнц – ГГ

Ајнтрахт влезе во криза во најлош можен период и немаат победа зад себе веќе подолг период, па тоа им се одрази со пад на позиците на табелата и сега се надвор од зоната за Европа, па ќе мора да се задоволат само со навремен опстанок. Мајнц врза два порази во последните две кола и ги загуби шансите за конференциската лига. Сепак очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ со квота 1.57 во 20Bet.

Унион Берлин – Фрајбург – 3+

Берлинците имаа фантастичен почеток, но јасно беше дека е тешка задача да го задржат првото место и да го издржат притисокот од Баерн и Дортмунд. Во моментов се на делба на 4-то место и веруваме дека ќе успеат да обезбедат пласман во ЛШ. Фрајбург после три врзани победи запиша еден пораз во последното коло од Лајпциг и излезе од зоната за најелитното фудбалско натпреварување, но имаат шанса за поправен. Типуваме 3+ со квота 2.51 во Mozzart.

Волфсбург – Хофенхајм – 1

Волфсбург веруваме дека ќе дадат се од себе во преостанатите три кола само за да стигнат до пласман во европските купови. За нив реална можност е да го елиминираат Леверкузен, но сепак треба да победуваат и да се надеваат на кикс на Фармацевтите. Хофенхајм е веднаш над црвената зона, па веруваме дека нема да ја „закашкаат“ работата до крајот и да се преселат во Цвајт. Волфсбург се издвојува како фаворит, а ние предлагаме 1 со квота 1.85 во Bet365.

Дортмунд – Менхенгладбах – 1

Дортмунд има се уште шанси за титула во Германија, а се што треба да направат е да победат на сите три натпревари и да очекуваат кикс на Баварците што искрено и не е баш лесна задача тоа. Менхенгладбах се издвои од екипите кои се борат за Европа, па во моментов се на средината на табелат без никакви шанси за горе, а ниту за долу. Милионерите немаат избор и мора да победа. Типуваме 1 со квота 1.31 во 22Bet.

Штутгарт – Леверкузен – ГГ

Претпоследниот дуел за овој круг е помеѓу Штутгарт и Леверкузен. И двете екипи имаат потреба од бодови, но за различни цели. Домаќинтие се борат за опстанок, додека гостите „бркаат“ пласман во Европа, поточно во конференциската лига. Очекуваме натпревар со притисок и предлагаме да изиграте ГГ со квота 1.59 во 20Bet.

Лајпциг – Вердер – 1/1

За Крај на Ред Бул арената Лајпциг ќе го дочека тимот на Вердер. Домаќинтие успеаа да се издигнат на табелата и во моментов имаат позиција која води во ЛШ, па доколку завршат таму би биле комплетно задоволни. Вердер од друга страна е на втората половина на табелата и се уште немаат сигурен опстанок, но не се во загрозена позиција. Наш предлог за овој дуел е 1/1 со квота 1.80 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*