Тикет на денот е-Спорт (11.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска сакаме да разбиеме „монотонија“ и затоа ќе ви понудиме три натпревари од кои два се од различни турнири во CS:GO, а повторно во нашиот тикет ќе имате можност и да проследите дуел од League of Legends.

JANO – Masonic – 2 @ 1.50 во Bet365

Овие две екипи ќе се соочат во рамки на ESEA Season 45: Advanced Division – Europe и тоа ќе биде трет нивни меѓусебен дуел оваа година, откако претходните два ги доби Masonic со по 2-1. И денеска фаворит ќе биде Masonic, но не само поради двете победи во меѓусебните пресметки, туку и поради доминацијата во изминатиот период кога запиша девет победи на 10 меча, додека JANO славеше само шест пати. Разликата во квалитети е повеќе од очигледна, па затоа ви предлагаме 2 со квота 1.50 во Bet365.

Monte – Pain Gaming – 1 @ 1.61 во 22Bet

За овие екипи ќе нема „втора шанса“ на BLAST Paris Major 2023 Challengers Stage затоа што само победникот ќе обезбеди место во The Legends Stage, додека поразениот ќе доживее елиминација на популарниот турнир во CS:GO. И двата тима играат променливо и токму поради тоа се очекува неизвесен натпревар. Monte за нијанса беше подобар во претходниот период и славеше на три од пет меча, откако беше подобар од TheMongolz, Fluxo и Arcadia, додека Pain ги совлада Fluxo и Complexity Gaming. Наш предлог е 1 со коефициент 1.61 во 22Bet.

Cloud9 – Bilibili – 2 @ 1.25 во Bet365

Cloud9 ќе се соочи против BiliBili во рамки на Mid-Season Invitational 2023 во рамки на LoL, а екипите ќе се борат за место во полуфиналето на Upper Bracket. Љубителите на популарната видео-игра ќе уживаат во надмудрувањето меѓу тимовите, кои во изминатиот период запишаа по четири победи на претходните пет меча. Ние за споредба ќе го земеме настапот на тимовите против Golden Guardians. Cloud9 славеше со 3-1, додека Bilibili по голема драма го доби дербито со 2-1. Ние предлагаме 2 со квота 1.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.01

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*