Тикет на денот (четврток, 11.05.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Во центарот на внимание ќе бидат ½ финалните дуели во Лига Европа и конференциската лига, а покрај тоа ќе бидат и натпревари уште во некои лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Јувентус – Севиља – ГГ @ 2.08 во Mozzart

Старата дама после враќањето на одземените бодови се врати во игра за пласман во ЛШ, а после победата во Бергамо, во неделата одлично котира. Јувентус имаше доста успеси и неуспеси во домашното првенство бидејќи беа поразени од тимови од кои не смееа, а веќе за следната сезона е најавена комплетна реконструкција на тимот. Севиља е екипа која одлично се снајдува во ова натпреварување и шест пати играа во финале и исто толку пати освоија трофеј. Андалужаните во минатото коло се одмараа бидејќи се играше финале на Купот на кралот, а првенството беше паузирано. Овде двете екипи се со големи амбиции, па очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни. Коефициентот за ГГ во Mozzart изнесува 2.08.

Фиорентина – Базел – 1Х&ГГ @ 2.21 во 22Bet

Кој можеше да претпостави дека Базел ќе се најде во ½ финалето од некој европски куп и тоа во период кога трофејот во домашното првенство им е мисловна именка. Цели шест години тимот од Ст. Јакоб не знае за титула, а одвај стигна и до еден куп. Меѓутоа изненадување е тоа што пет италијански тимови се во ½ финалината од три европски купови. Фиорентина во претходната рунда го елиминираше тимот од Полска, Лех и тоа со резултат 4-1. Базел беше поуспешен во продолжениата, а во домашното првенство двата тима запишаа неуспех. Базел изгуби на домашен терен од Цирих кој сега се бори за опстанок. Овде веруваме дека домаќините ќе останат непоразени, а притоа ќе се постигне најмалку по еден погодок. Коефициентот за 1X&ГГ во 22Bet изнесува 2.21.

Вест Хем – Аз Алкмар – 0-2 @ 1.91 во Bet365

После три врзани порази во Премиер лигата, Вест Хем го победи Манчестер Јунајтед и на тој начин ги реши скоро сите грижи околу опстанокот. Во вистински момент стигна таа победа пред ½ финалето од конференциската лига, која може да им донесе настап во Европа и наредната сезона. Минатиот викенд, тимот на Аз изигра без голови против Ајакс и сочува танка надеж за да може и до второто место и пласман во квалификациите за ЛШ. Овде ние не очекуваме кој знае каков натпревар, туку предвидуваме дуел со мал број погодоци. Наш предлог е 0-2 гола со квота 1.91 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.78

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*