Тикет на денот е-Спорт (10.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од е-Спортот ни доаѓаат два возбудливи натпревари од BLAST Paris Major 2023 Challengers Stage, каде што се игра четвртото коло.

Faze Clan – ForZe – 1 @ 1.36 во Bet365

Faze Clan и Forze се борат за третата позиција во групната фаза од турнирот, а двете екипи имаат по две победи и еден пораз. Faze Clan беше подобар од Monte и Pain Gaming, но загуби од Ence во минатото коло, додека Forze тргна со пораз од Grayhound, па славеше против Liquid и Monte. Овие екипи досега се сретнаа двапати, при што најнов е дуелот од март кога Faze Clan доминантно, со 2-0, го прегази ривалот. Наш предлог е 1 со коефициент 1.36 во Bet365.

Apeks – Pain Gaming – 1 @ 1.80 во 22Bet

Apeks е главен кандидат за четвртата позиција на турнирот, откако славеше против Liquid и Grayhound, а единствена „дамка“ на нивната добра форма е поразот од G2 Esports. За разлика од нив, Pain Gaming беше подобар од Fluxo и Complexity, а загуби на првиот посериозен предизвик наречен Faze Clan. Токму поразот од Faze Clan ја разниша самодовербата кај дел од играчите на Pain Gaming и тоа ќе се обиде да го искористи Apeks. Ние предлагаме 1 со квота 1.80 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.44

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*