Тикет на денот (среда, 10.05.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Ден со очајна понуда. Да не е натпреварот од ½ финалето на ЛШ во кој се сретнуваат миланските ривали, се останато спаѓа во неинтересни дуели. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Милан – Интер – 0-2 @ 1.63 во Mozzart

Ретко кој би помислил дека во ½ финале ќе гледаме миланско дерби. Интер и Милан се вратија на големата врата во двете претходни сезони. Прво во италијанскиот, а потоа и во европскиот фудбал, но делуваше дека се уште се далеку од квалитетот на ПСЖ, Баерн, Сити, Реал итн. Влогот е огромен на овој натпревар и тоа значи финале, но треба да се каже дека овие два тима се уште немаат обезбедено учество во ЛШ и за наредната сезона што може да биде дополнително оптеретување. Ние овде веруваме дека ќе гледаме тактички фудбал без многу погодоци и типуваме 0- 2 гола со квота 1.63 во Mozzart.

Орлеан – Ле Ман – Х2&0-2 @ 2.49 во 22Bet

Во третата француска лига е голема гужва на врвот на табелата и на три кола пред крајот, пет екипи се во конкуренција за овие две места кои водат во Лига 2. Ова е премиерен натпревар во 32-то коло каде што Орлеан го дочекува Ле Ман. Двата тима до скоро играа во втората лига, но сега се без шанси за да се вратат таму. Домаќините се на 12 бод минус, а Ле Ман е на 9-то место и се уште страхува од елиминација. Овде двете екипи се во добра форма и мотивот е на страна на гостите, па веруваме дека нема да бидат поразени. Наш предлог е Х2&0-2 гола со квота 2.49 во 22Bet.

Поли Јаши – Стеауа Букурешт – 1Х&2+ @ 1.96 во Bet365

На три кола пред крајот на романската втора лига, овие две екипи веруваат дека можат во елитата. Поли Јаши е лидер со 53 бода во плеј оф, а некогашната славна Стеауа, поранешниот шампион на Европа се наоѓа на второто место со четири помалку. Бидејќи во прва лига одат двете првопласирани екипи ниту едните, а ниту другите не би имле ништо против да е ваква ситуацијата на врвот на табелата и наа самиот крај. Екипата од Јаши е без пораз од октомври, а во плеј оф запишаа две победи и дури пет реми. Стеауа полека се враќа и ако станаат непоразени во Јаши ќе бидат блиску до целта. Домаќините се фаворити на овој натпревар, а ние типуваме 1Х&2+ со квота 1.96 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.95

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*