Тикет на денот е-Спорт (09.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Третото коло на BLAST Paris Major 2023 Challengers Stage ни носи неколку возбудливи пресметки, меѓу кои ќе се решава и за првата позиција во групната фаза.

Ninjas in Pyjamas – OG – 1 @ 1.80 во 22Bet

NiP и OG ќе се соочат во третото коло од турнирот, каде што еден од тимовите ќе направи чекор поблиску до нокаут-фазата, додека поразениот ќе мора да се бори за опстанок. OG воопшто не одигра добар меч против Mouz, додека NiP игра како и вообичаено, односно губи против сите кои се во лоша форма, што е изненадување. Загрижува поразот од Natus Vincere со 0-2 во претходното коло, но NiP и покрај тоа ќе биде фаворит затоа што досега три пати го „нокаутира“ OG на различни турнири. Наш предлог е 1 со коефициент 1.80 во 22Bet.

Apeks – G2 Esports – 2 @ 1.32 во Bet365

Победникот од овие две екипи ќе се пласира во „Legends“ додека поразениот тим ќе се соочи со нови предизвици за пласман зад најдобрите. Apeks имаше поголема среќа во ждрепката затоа што најпрво му се падна Team Liquid (16-12), по што го прегази Grayhound Gaming со убедливи 16-0, додека G2 се мачеше малку повеќе против TheMongolz и Complexity Gaming, но и покрај тоа го покажа својот квалитет. Ние предлагаме 2 со квота 1.32 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.37

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*