Тикет на денот (вторник, 09.05.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Нешто послаба понуда не очекува во наредните три дена, но тука е и завршницата на европските купови. Се играат првите натпревари од ½ финалето во сите три европски натпреварувања. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Реал Мадрид – Манчестер Сити – ГГ @ 1.60 во Mozzart

Секоја чест за миланските ривали, но според нас, дуелот помеѓу Реал и Манчестер Сити е финале пред финале во ЛШ. Едноставно од овие две екипи играат нереално добро и до ½ финалето буквално се прошетаа без разлика на ривалите. Сити во нокаут фазата ги елиминираше двата германски претставници, Лајпциг и Баерн, додека Мадриѓаните беа поуспешни од двата англиски тимови, Ливерпул и Челзи. Во саботата Реал го освои купот на Кралот, а Сити продолжи кон новата титула во Премиер лигата. Овде најреално е да гледаме голови и сметаме дека ГГ би требало да биде без поголеми проблеми. Коефициентот за тоа во Mozzart изнесува 1.60.

Хамарби – Мјалби – 1 @ 1.80 во 22Bet

Домаќините многу лошо го отворија првенството на Шведска. После шест кола веќе имаат четири порази со само два триумфи. Мора да се каже дека на стартот на сезоната имаа доста тежок распоред и тука треба да бараат причина за овој лош почеток. Ништо поуспешен не е ниту тимот на Мјалби, но тие немаат амбиции освен навремен опстанок. Мјалби започна добро и освои седум бода во првите три кола, но и еден во наредните три. Делува дека на овој натпревар Хамарби нема избор и мора да победи без поголеми проблеми. За 1 коефициентот изнесува 1.80 во 22Bet.

Оулу – Купс – 2 @ 2.00 во Bet365

Актуелниот вицешампион на Финска имаше ужасен почеток на новата сезона и во првите три кола зедоа само еден бод. Изгледа дека на време се пробудија и сега Купс има три врзани победи од кои еден го запишаа против Хелсинки пред само неколку дена. Посебно за нив е важно дека имаа негатива против ХЈК, но сепак на крајот успеаа да слават со 2-1. Сегаа одат на гостување во Оули, кај домашниот тим кој покажа одлична форма на почетокот на првенството. Сепак овде веруваме дека гостите ќе се слават и очекуваме 2 со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.76

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*