Тикет на денот е-Спорт (07.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

И денеска ви нудиме два интересни дуели од ESEA Season 45: Advanced Division – Europe, каде што може да уживате во акцијата од популарната видео-игра CS:GO.

00Prospects – Websterz – 2 @ 2.25 во Bet365

Има ли крај на мизеријата на 00Prospects? Тоа е прашањето кое ќе се обидат да го одговорат играчите на екипата која загуби на претходните шест натпревари во сите конкуренции, а последната победа ја запиша дури на 27 април. За разлика од нив, Websters се релативно стабилна екипа, иако влезе во мала криза во изминатите денови, но тоа не мора ништо да значи со оглед на квалитетот на ривалите со кои се соочи во тој период. Наш предлог е 2 со коефициент 2.25 во Bet365.

Zero Tenacity – Ungentium – 1 @ 1.60 во 22Bet

Ако нешто треба да го загрижува Ungentium тоа е нивната форма бидејќи на претходните 10 меча нема ниту една победа, а токму тоа ќе се обиде да го искористи Zero Tenacity кој славеше на два од претходните три натпревари. Убедливите победи против Atlantic и AGO со право му ја даваат фаворитската улога на Zero Tenacity, па затоа ние ви предлагаме 1 со квота 1.60 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.60

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*