Натпревар со традиција (07.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:45 во рамките на холандската Ередивизија се сретнуваат екипите на Фортуна Ситард и Витесе.

Фортуна Ситард е на 12-то место со вкупно 32 бода и учинок од 9 победи, 5 реми и 16 порази.

Витесе е на 13-то место и досега имаат освоено 31 бод преку 7 победи, 10 реми и 13 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели двата тима постигнуваат погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.67 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*