Тикет на денот е-Спорт (06.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе следиме натпревари од Valorant, односно од VCL Eu East каде што се играат пет меча, а два од нив ќе најдете во нашиот тикет од е-Спортот.

Anonymo Esports – B8 Esports – 1 @ 1.40 во Bet365

Anonymo денеска ќе се обиде да го преземе првото место на табелата, откако во моментов е трет со седум победи и три порази, додека B8 се наоѓа пред самото дно и се помири со фактот дека тешко ќе избори место во следната фаза од турнирот затоа што таму ќе играат само најдобрите шест екипи. Anonymo веќе двапати го совлада B8 оваа година со 13-6 и 13-9, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.40 во Bet365.

Enterprise Esports – NOM eSports – 1 @ 1.66 во 22Bet

NOM има шест победи и четири порази по 10 одиграни меча на турнирот и само со триумф ќе напредува на табелата. За разлика од нив Enterprise има пет триумфи и пет порази и се наоѓа на шестата позиција, односно последното место кое води во плејофот. Enterprise забележа неколку неочекувани порази, но денеска се очекува да им се врати на победничките патеки и да направи чекор напред кон подобар пласман, а во прилог им одат и пет победи на пет меѓусебни средби со NOM. Ние предлагаме 1 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*