Натпревар со традиција (06.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на француската Лига 2 се сретнуваат екипите на Амиен и Сошо.

Амиен досега имаат освоено 41 бод преку 11 победи, 8 реми и 14 порази.

Сошо на своето салдо има 52 бода кои ги имаат освоено преку 15 победи, 7 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат доста затворено и неефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнати по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.71 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*