Натпревар со драстичен пад на коефициентот (06.05.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од кипарскиот Чемпионшип кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 18:00 часот ќе се сретнат екипите на АЕК Ларнака и Арис Лимасол. АЕК Ларнака е во прилично лоша форма и на последните пет натпревари има само една победа. Арис пак е на лидерската позиција и веруваме дека ќе направат се за да останат таму.

АЕК Ларнака – Арис Лимасол – 2 @ 2.80 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Арис Лимасол беше 3.25, а во моментов бележи пад од скоро 14% и се плаќа со квота 2.80 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*