Тикет на денот е-Спорт (05.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе одмориме од CS:GO и ќе следиме два натпревари од BLAST R6 Major Copenhagen 2023 Playoffs.

W7m esports – MNM Gaming – 1 @ 1.36 во Bet365

W7m оствари три победи и го освои првото место во групата, додека MNM имаше два порази, по што запиша три триумфи за да го фати последниот воз и осмото место кое води во четвртфинале. Доминацијата на w7m очекуваме да продолжи и во нокаут-фазата против MNM и да слави во првиот меѓусебен дуел на овие две екипи. Наш предлог е 1 со квота 1.36 во Bet365.

G2 Esports – Team Liquid – 1 @ 1.72 во 22Bet

Третиот и шестиот тим на табелата ќе се соочат денеска и само за еден од нив ќе има место во полуфинале на турнирот. G2 ја доби последната меѓусебна пресметка која се одигра пред четири дена со 7-3, па очекуваме повторно да ја оправда фаворитската улога и да го елиминира Team Liquid од турнирот. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.33

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*