Натпревар со традиција (05.05.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на финската Веикаус лига се сретнуваат екипите на Хонка и Лахти.

Хонка досега имаат освоено 6 бода преку 1 победа, 3 реми и 1 порази.

Лахти има изиграно 3 натпревари и успеа да собере 5 бода преку 1 победа и 2 реми.

Овие две екипи имаат интересна традиција во меѓусебните дуели, а тоа е дека гол постигнува само едната екипа, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

НГ @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*