Бундеслига 31-во коло: Најава, анализа и предлог типови

Во Германија останаа уште четири кола до крајот на сезоната, а борбата за титулата, пласманот во ЛШ и опстанокот е огромна, па слободно може да констатираме дека не очекува возбудлива завршница. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Бундеслига.

Леверкузен – Келн – 1

Фармацевтите влегоа во фантастична серија и немаат пораз на последните 14 дуели во рамките на сите натпреварувања. Во домашното првенство се наоѓаат на 6-та позиција, а тоа е позиција која води во конференциската лига, а делува дека и тоа е максимумот за оваа сезона. Келн е на средината на табелата, поточно на 11-то место и нема никакви грижи околу опстанокот и не веруваме дека ќе ја прокоцкаат оваа предност. Леверкузен очекуваме да ги земе трите бода и типуваме 1 со квота 1.65 во Mozzart.

Мајнц – Шалке – ГГ

Екипата на Мајнц е на 8-то место, па се уште се надеваат за пласман во европските натпреварувања, поточно за пласман во конференциската лига, но мора да признаеме дека конкуренцијата е огромна. Гостите пак имаат други грижи и мора да изборат опстанок, па благодарение на шесте бода во последните три кола ги зголемија тие шанси. Овде очекуваме отворен натпревар и типуваме ГГ со квота 1.75 во Bet365.

Аугсбург – Унион Берлин – 3+

Аугсбург влезе во катастрофална серија и поради тоа се наоѓаат во многу лоша позиција каде што се уште немаат гарантиран опстанок, па ако продолжат со ова темпо не е чудно да се најдат и помеѓу најзагрозените екипи. Унион Берлин е на 3-то место и за жал не успеаа да го издржат притисокот на лидерската позиција, па сега ќе мора да се задоволат со пласман во Европа. Ефикасноста не би требало да изостане на овој натпревар и типуваме 3+ со квота 2.32 во 22Bet.

Менхенгладбах – Бохум – Х2

Тимот на Борусија Менхенгладбах во последните пет натпревари има само една победа, а овој натпревар го дочекува со катастрофално расположение. Тоа можеби и не толку загрижувачки бидејќи имаат солидна залиха на бодовното салдо. Бохум од друга страна се мачи за опстанок и во минатото коло зеде важен бод против Дортмунд, па ги зголеми шансите за опстанок. На овој дуел очекуваме да останат непоразени и типуваме Х2 со квота 1.91 во 20Bet.

Фрајбург – Лајпциг – ГГ

Пред само неколку дена се сретнаа овие две екипи и бевме сведоци на еден отворен и ефикасен натпревар кој заврши во корист на Лајпциг. Играа во рамките на германскиот Куп и Лајпциг беше далеку поуспешен на тој дуел, па победија со резултат од 5-1. Фрајбург се снајдува одлично во домашното првенство и е во серија од три последователни победи. Овде немаме фаворит, па решивме да типуваме ГГ со квота 1.77 во Mozzart.

Херта – Штутгарт – 2

Херта е на последното место на табелата во германската Бундеслига и во моментов важи за еден од најголемите фаворити за елиминација од елитата. Освен тоа во последните четири натпревари имаат четири порази, па овој натпревар го дочекуваат со добро расположение. Штутгарт е дефинитивно во подобра форма бидејќи во четирите последните дуели зедоа осум бода, поточно два пати победија и два пати ремизираа. Наш предлог за овој натпревар е 2 со квота 2.30 во Bet365.

Хофенхајм – Ајнтрахт – 1

Хофенхајм има голема потреба за бодови, но некако не им оди од рака и во последните две кола останаа со празни раце, па нивниот опстанок е загрозен и покрај тоа што не се дел од црвената зона. Ајнтрахт во вториот дел од сезоната игра разочарувачки и тоа придонесе да се оддалечат од позициите за Европа. Овде сметаме дека Хофенхајм може да земе три бода и типуваме 1 со квота 2.37 во 22Bet.

Вердер – Баерн – 2/2 @ 1.83 во 20Bet

Вердер има солидна предност во однос на најзагрозените екипи и веруваме дека ќе успеат да ја сочуваат до самиот крај, а со тоа и да ја исполнат својата цел, која е опстанок во друштвото со најдобрите. Баерн Минхен е повторно лидер на табелата и во наредните кола нема право на кикс доколку сакаат титула. Наш предлог за овој натпревар 2/2 со квота 1.83 во 20Bet.

Дортмунд – Волфсбург – ГГ

Дортмунд за момент стигна на првото место, но за жал не успеа да се задржи таму. Тоа беше благодарение на ремито против Бохум во последниот натпревар каде што за жал не зедоа три бода иако имаа одлична можност за тоа. Волфсбург пак се бори за 6-то место, но сега е пред тешка задача. Овде очекуваме дуел со најмалку по еден погодок на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.53 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*