Тикет на денот (сабота, 06.05.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Фантастична понуда за обложување денес е пред нас, а ние сме убедени дека правилно ќе ја искористиме и ќе го направиме вистинскиот избор за тикет на денот. Ова е нашиот предлог.

Фрајбург – Лајпциг – ГГ @ 1.76 во Mozzart

Првиот дуел за денешниот тикет ни доаѓа од германската Бундеслига каде што ќе се сретнат две екипи кои се слични по квалитет. Фрајбург врза три фантастични резултати и со тоа стигнаа до позиција која води во ЛШ, а директен конкурент за таа позиција им е Лајпциг, кој всушност им е и денешен противник. Биковите имаат една и еднствена цел, а тоа е пласман во најелитното фудбалско натпреварување. Овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар, со најмалку по еден погодок на двете страни. Коефициентот за ГГ во Mozzart изнесува 1.76.

Тотенхем – Кристал Палас – 1 @ 1.80 во 22Bet

Тотенхем на последните четири натпревари зеде само еден бод и со тоа се оддалечија од пласманот во ЛШ, па сега ќе се борат за Лига Европа. Во последното коло изиграа фантастичен натпревар против Ливерпул, но за жал беа поразени со резултат 4-3. Кристал Палас од друга страна е на средината на табелата и реалната ситуација е таква што овој тим ќе има само мирна завршница. Тотенхем е благ фаворит, па очекуваме да ги земат трите бода. Типуваме 1 со квота 1.80 во 22Bet.

Белшина – БАТЕ – 2 @ 1.48 во 20Bet

Белшина е на последното место и откако е започната сезоната изиграа пет натпревари каде што два пати ремизираа, а останатите дуели им се пораз, па воопшто не е чудно што се наоѓаат на последната позиција на табелата. БАТЕ од друга страна е на горниот дел на табелата и овој тим важи за еден од поголемите фаворити за титула, а на почетокот на сезоната ги видовме во добро светло. Ова е дуел на две екипи различни по квалитет, па БАТЕ би требало да ги земе трите бода без поголеми проблеми. Наш предлог е 2 со квота 1.48 во 20Bet.

Реимс – Лил – 3+ @ 1.81 во Bet365

Реимс во лош период завлезе во криза. Најдобар показател за тоа ни се резултатите од последните четири натпревари каде што овој тим зеде само еден бод и во моментов се наоѓа на средината на табелата, па тие се што може да очекуваат е само навремен опстанок. Лил од друга страна е на 5-то место и во последно време играат солидно, па веруваме дека ќе успеат да оебзбедат излез во Европа. Двете екипи играат отворено и ефикасно и веруваме дека головите нема да изостанат. Наш предлог е 3+ со квота 1.81 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.48

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*