Тикет на денот (четврток, 04.05.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Не можеме ниту денес да се пожалиме од понудата, бидејќи после 1 месец ќе биде значително послаба. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Билбао – Бетис – 1Х&0-2 @ 2.05 во Mozzart

На Сан Мамеш се води битка за Европа. Можеби двата тима во еден момент помислија дека можат до ЛШ, но на крајот се покажа дека тоа не е изводливо во оваа сезона. Баскијците во двете претходни кола зедоа само бод и така останаа под зоната за пласман во Европа. Бетис е во уште послаба форма и тимот од Севиља победи само еднаш во претходните шест кола со само едно реми и дури четири порази. Исто така треба да нагласиме дека Бетис е без постигнат погодок на двата претходни натпревари, но треба да се каже дека ривали им беа Барса и Сосиедад. Овде веруваме дека домаќините ќе останат непоразени на натпревар со мал број погодоци. Наш предлог е 1Х&0-2 @ 2.05 во Mozzart.

Копенхаген – Нордсјеланд – 1Х&2-3 @ 2.40 во 22Bet

Ова е реванш натпревар од ½ финалето на данскиот куп, а треба да се каже дека овие ривали се борат и за шампионската титула. Работите не се одвиваат според планот ниту за Лавовите од Копенхаген, ниту за тимот од Фарум кој доминираше во регуларниот дел од првенството. Премногу бодови изгубија и едните и другите во плеј офот и тоа го искористи Виборг кој е кандидат за титула. На гостите им одговара и реми за да се најдат во финалето, додека домаќините „бркаат“ само три бода. Ние на овој натпревар решивме да типуваме 1Х&2-3 гола со квота 2.40 во 22Bet.

Башакшехир – Анкарагучу – 1 @ 1.95 во Bet365

Уште еден меч од ½ финалето на националниот куп ќе ставиме на денешниот тикет, овој пат од Турција. Во Истанбул домаќинот Башакшехир, го дочекува Анкарагучу. Се играат два натпревари и реваншот е во Анкара за три седмици, па сметаме дека ништо не може да се реши во овој натпревар. За двата тима ова е шанса да освојат трофеј, но и да обезбедат настап во Европа наредната есен. Ниту домаќините на овој натпревар не можат тоа лесно да го остварат со оглед на фактот дека се на 5-то место. Анкарагучу не смее да се пожали од претходните резултати бидејќи во трите претходни дуели зедоа седум бода, а притоа примија само еден гол. Во секој случај, Башакшехир е фаворит на домашниот терен и типуваме 1 со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.59

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*