Тикет на денот е-Спорт (03.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска почнуваат четвртфиналните битки на CCT West Europe Series #3, па ќе ги дознаеме најдобрите четири екипи кои ќе се соочат во полуфинале.

Eyeballers – Havu – 1 @ 2.10 во Bet365

Eyeballers се пласира во нокаут-фазата благодарение на трите победи во групната фаза каде што го освои првото место, по што беше убедлив против iNation во осминафиналето. За разлика од нив, Havu имаше три победи и една победа со кои се пласира во плејофот, каде што малку недостигаше да испадне од ex-Copenhagen Flames, но по битка на три мапи обезбеди четвртфинале. Интересно е тоа што Havu досега двапати ги совлада Eyeballers, но резултатите во изминатиот период му одат во прилог на Eyeballers. Ние предлагаме 1 со коефициент 2.10 во Bet365.

Spirit Academy – Apeks – 1 @ 2.75 во 22Bet

Ова се две екипи кои се наоѓаат во одлична форма со оглед на тоа дека имаат по четири победи на претходните пет меча во сите конкуренции. Spirit Academy славеше со 16-8 во единствениот меѓусебен дуел на овие тимови кој се одигра на 2 декември минатата година. Иако нијанси ќе го решаваат натпреварот, сепак ние очекуваме победа на украински Spirit Academy. Наш предлог е 1 со квота 2.75 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.77

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*