Тикет на денот (среда, 03.05.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Оваа среда, понудата е фантастична и тоа благодарение на вонредното коло во Италија и Шпанија, а покрај тие лиги се игра и во другите земји како и во куп натпреварувањата. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Ливерпул – Фулам – 1&4+ @ 2.45 во Mozzart

Неверојатен меч гледавме на Енфилд во неделата кога Ливерпул го победи Тотенхем со 4:3 и се приближи до освојувањето на 5-то место. Тоа беше четврта последователна победа за Ливерпул, а на тие четири дуели постигнаа дури 15 голови. Фулам од друга страна е на средината на табелата и зад себе има два порази во последните две кола, па поради тоа се оддалечија од позициите кои водат во Европа. Овде не гледаме причина за да нема ефикасен дуел, па се одлучивме освен победа за Ливерпул да типуваме и голови. Наш предлог е 1&4+ со квота 2.45 во Mozzart.

АЕК – Олимпијакос – 1 @ 1.70 во 22Bet

Три кола пред крајот на грчкиот шампионат имаме ретко видена драма. Не се памети кога битката за титула била толку неизвесна, а кандидати се Панатенаикос и АЕК. Сега Пријеците се во втор план, но пехарот повторно ќе остане во главниот град. Во минатото коло имаше шанса за да се решат работите. Зелените и АЕК играа во Атина, но тој натпревар заврши без голови. Олимпијакос е на 3-то место и ако продолжат со темпото како од претходниот натпревар не би требало да имаат проблеми за да останат на таа позиција. АЕК има голем мотив на овој натпревар и очекуваме да ги земат трите бода. Типуваме 1 со квота 1.70 во 22Bet.

Јувентус – Лече – 1&2+ @ 2.09 во Bet365

Судот ги врати бодовите на Јувентус и Старата Дама е повторно на позиција која води во ЛШ. Тоа малку ги опушти, па се без победа на последните четири првенствени натпревари. Поразени се од Лацио, Сасуоло и Наполи, а во последното коло таа серија ја прекинаа со реми против Болоња. Не беа успешни ниту во италијанскиот куп, па сега им останува Лига Европа. Лече оствари победа во минатото коло против Удинезе и ја прекина серијата од осум натпревари без победа. На овој дуел, Јувентус е огромен фаворит и очекуваме лесна победа за нив. Типуваме 1&2+ со квота 2.09 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet365: 8.70

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*