Тикет на денот (вторник, 02.05.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Во вториот ден од мај не очекува сосема солидна понуда. Се играат заостанати натпревари во многу лиги и може да се состави солиден тикет. Ова е нашиот предлог.

Арсенал – Челзи – ГГ @ 1.83 во Mozzart

Лондонското дерби, Арсенал го очекува како второпласиран тим на табелата. Победата на Сити на Крејвен Котиџ против Фулам го доведе на челна позиција со бод повеќе, но и натпревар помалку. Поразот во директниот дуел со Граѓаните јасно им даде до знаење на фановите и играчите на Арсенал, дека сонот за титула е тешко остварлив. Арсенал е без победа на последните четири натпревари и овој дел од сезоната дефинитивно ќе ги чини пехар. Како и да е, двете екипи знаат да изиграат отворено, па ГГ е најлогичен тип. Коефициентот за тоа во Mozzart изнесува 1.83.

Алмерија – Елче – 1Х&2-3 @ 2.62 во 22Bet

Фантастична шанса има Алмерија на овој натпревар да освои нови бодови и да ги подобри своите изгледи кога е во прашање опстанокот. Во Шпанија повторно се игра вонредно коло бидејќи за викендот играат финале на Купот на Кралот каде што се сретнуваат Реал и Осасуна. Во последното коло домаќините беа поразени, но пред тоа зедоа важни три бода и буквално таа победа ги држи надвор од зоната за елиминација. Елче од друга страна е новиот член на Сегунда. Иако тоа математички се уште не е потвредно, наскоро ќе биде и шансите за опстанок скоро и ги нема. Наш предлог за овој дуел е 1Х&2-3 со квота 2.62 во 22Bet.

Тулус – Ленс – 2 @ 1.80 во Bet365

Славеничка атмосфера владее во Тулус бидејќи домаќините во еден спектакуларен натпревар во саботата го освоија Купот на Франција. Тулус го декласираше Нант на Паркот на Принцовите во финале пред скоро 80.000 гледачи. Тоа беше најголема победа за овој клуб во историјата, а со тоа обезбедија и настап во Европа следната сезона. Гостите доаѓаат по бодови кои им требаат за второто место и директен пласман во ЛШ. Тие остварија пет победи во последните шест кола, а беа слободни во минатиот викенд поради обврксите на Тулус. Овде гостите веруваме дека ќе земат три бода и типуваме 2 со квота 1.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.63

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*