Тикет на денот е-Спорт (02.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе следиме два различни турнири во CS:GO, а станува збор за CCT West Europe и Elisa Invitational.

iNation – Eyeballers – 2 @ 1.57 во Bet365

Почнуваме со CCT West Europe Series #3 каде што се игра мечот меѓу iNation и Eyeballers за пласман во четвртфинале. Победникот од оваа средба ќе игра против Havu Gaming, кој обезбеди место меѓу најдобрите осум екипи, но нашиот фокус ќе биде насочен кон денешната пресметка. Eyeballers излезе како победник на мечот кој се играше пред еден месец, и тоа со пресврт (2-1). iNation има очигледни проблеми во екипата, а тоа можеше да се забележи на дуелите со Iron Branch и Monte, а очекуваме тоа да го искористи Eyeballers. Наш предлог е 2 со квота 1.57 во Bet365.

Copenhagen Flames – LDLC – 2 @ 2.70 во 22Bet

LDLC заслужено славеше на претходните две меѓусебни пресметки со Copenhagen Flames, па на Elisa Invitational Spring 2023 ќе има шанса со победа да се искачи неколку позиции нагоре на табелата и да се бори за пласман меѓу најдобрите два тима, а со тоа и пласман во плејофот. Според нас, важни ќе бидат меѓусебните пресметки на екипите, кои ни ги покажаа квалитетите со кои располагаат. Ние предлагаме 2 со коефициент 2.70 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.23

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*