Тикет на денот е-Спорт (01.05.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Вчера беше комплетирана групната фаза на Brazy Party и место во четвртфиналето обезбедија тимовите на Apeks, Astralis, Into The Breach, 9Ine, Saw, OG, Cloud9 и Pain Gaming, а денеска ќе ги добиеме и полуфиналистите.

Into the Breach – 9Ine – 1 @ 2.62 во Bet365

Променливата форма на 9Ine ги прави аутсајдери во дуелот против Into the Breach кој веќе запиша пет победи по ред и заслужено го освои првото место во групата Б, додека 9Ine мораше да решава во директна пресметка со Sprout за втората позиција во групата Д. Дополнителен мотив за победа на Into The Breach им е поразот од 9Ine на средината на февруари со 1-2. Наш предлог е 1 со коефициент 2.62 во Bet365.

Apeks – Astralis – 1 @ 2.25 во 22Bet

Astralis повторно минува низ бурен период, па со многу среќа го обезбеди второто место во групата Ц, додека самодовербата во редовите на Apeks е на високо ниво затоа што со два убедливи триумфи ја освои првата позиција во групата А. Уште една причина зошто наш фаворит ќе биде Apeks се седум победи по ред во сите натпреварувања. Ние предлагаме 1 со квота 2.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.89

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*