Тикет на денот (понеделник, 01.05.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Во првиот ден од месец мај имаме просечна понуда, па веруваме дека ќе успееме да ги издвоиме натпреварите кои ќе ни донесат добивка.

Блекбурн – Лутон – ГГ @ 1.80 во Mozzart

Блекбурн во многу лош период влезе во катастрофална серија. Имено, овој  тим нема победа цели осум натпревари, па се надвор од зоната која води во плеј оф, а добро е тоа што се уште имаат математички шанси за таков успех. Лутон од друга страна веќе се квалификува за плеј оф, па борбата за Премиер лига ќе ја продолжат и после завршетокот на официјалната сезона. Овде немаме фаворит, па решивме да типуваме на голови. Наш предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Ујпешт – Ференцварош – 2 @ 1.55 во 22Bet

Ујпешт на овој натпревар влегува како тим кој е пласиран на средината на табелата. Околу опстанокот не треба да бидат загрижени бидејќи имаат солидна предност која не веруваме дека е можно да ја прокоцкаат. Ференцварош е на првото место и после серијата лоши резултати во последните две кола запишаа две победи и веруваме дека ќе дадат се од себе за да завршат на таа позиција. Ние овде сметаме дека гостите се поквалитетен тим и дека без поголеми проблеми можат да ги земат трите бода. Наш предлог е 2 со квота 1.55 во 22Bet.

Валеренга – Лилестром – ГГ @ 1.57 во Bet365

Во Норвешка само што започна првенството и се изиграа цели три кола. Валеренга започна со победа, но потоа следуваа два порази, па сега се на долниот дел на табелата и овој натпревар го дочекуваат со лошо расположение. Лилестром од друга страна запиша пораз од Викинг во првото коло, но не им требаше многу за да се оправдаат за таа грешка, па во следните два дуели зедоа шест бода и докажаа дека се спремни за новата сезона. За овој натпревар ние ви предлагаме да изиграте ГГ со квота 1.57 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.38

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*