Тикет на денот е-Спорт (30.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Brazy Party 2023 влегува во самата завршница и денеска треба да добиеме уште двајца патници во четвртфиналето на турнирот.

paiN Gaming – 00 Nation – 1 @ 1.53 во Bet365

Променливата форма на 00Nation не е охрабрувачка пред денешната пресметка со Pain Gaming. 00Nation има дури три порази во претходните пет пресметки, додека Pain Gaming славеше четири пати и сè посигурно е дека ќе го обезбеди второто место во групата Б. Во прилог на Pain им одат и двата триумфи во меѓусебните пресметки, па без дилема ние ви предлагаме 1 со квота 1.53 во Bet365.

Ence – Astralis – 2 @ 2.25 во 22Bet

Ence ќе се обиде да ја искористи кризата во редовите на Astralis, кој загуби на три од претходните пет меча, но досега немаа многу успех против денешниот ривал затоа што загубија дури четири пресметки. На последниот натпревар кој се одигра на 11 ноември лани, Astralis со пресврт славеше со 2-1 и уште еднаш ја покажа својата надмоќ во однос на Ence. Наш предлог е 2 со коефициент 2.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.44

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*